İLKE Bülten 15

EDİTÖR KATKIDA BULUNANLAR
YAYIN TARİHİ
Ekim 2018
40 Sayfa

İLKE Bülten’in onbeşinci sayısıyla birlikteyiz. Bültenimiz, İLKE Derneği ve kurumları İGİAD, İLEM ve YEKDER’in Temmuz-Eylül dönemi faaliyetlerinden oluşuyor. Bu aylar, İLKE kurumlarının bir yandan yaz mevsimine uygun faaliyetler yaptığı bir yandan da yeni sezonu planladığı yoğun bir dönem oldu.
İLKE Araştırma Yayın Birimi tarafından uzman isimlere hazırlatılan Politika Notları’nın yayını yaz döneminde de devam etti. Şu ana kadar sekiz Politika Notu yayımlandı ve bunların müzakere edildiği Gündem Konuşmaları etkinlikleri düzenlendi.
İLKE Derneği yaz döneminde büyük bir projenin temelini attı. Geleceğin Türkiyesi adı verilen proje kapsamında eğitimden yönetime, iktisattan sivil topluma, kültür politikalarından dış politikaya birçok alanda kapsamlı raporlar uzmanları tarafından hazırlanıyor. Ayrıntıları bültenimizde bulabilirsiniz.
Yaz döneminde merkez kurumlarımız KYA ve İKAM, yeni sezon planlama faaliyetleri yürüttü. Ekim ayından itibaren iki kurumumuzda yoğun faaliyetler gerçekleşecek.
İşadamları tarafından kurulmuş Türkiye’de ilk ve tek iş ahlakı derneği olan kurumumuz İGİAD yaz döneminde daha çok üyelerine yönelik sosyal faaliyetler düzenledi. Ayrıca bu yıl üçüncüsü yapılacak Türkiye İş Ahlakı Zirvesi’nin de hazırlıkları tamamlandı. Zirveyle ilgili ayrıntılar bültenimizde.
İlmi çalışmalara ev sahipliği yapan İLEM, yaz döneminde Uluslararası Yaz Okulu ve Yaz Akademisi adıyla artık gelenekselleşmiş iki önemli faaliyeti gerçekleştirdi. Ayrıca İLEM Eğitim Programı ve İhtisas Çalışmaları ile ilgili hazırlıklar tamamlandı. Kasım ayında ise Endülüs ile ilgili önemli bir çalıştay yapılacak.
YEKDER yaz döneminde bir yandan kamplar düzenlerken bir yandan da yeni dönem planlama faaliyetlerini sürdürdü. Ayrıca Marifet Okulu’nun modelleme çalışmaları yaz döneminde de devam etti.
Sizleri bültenimizle başbaşa bırakırken yeni sayıda görüşmeyi diliyoruz.

KURULUŞLARIMIZ